Šéf nové saúdskoarabské mega aerolinie RIA rezignoval

26.01.2023 - Asie & AustráliePo pouhých dvou měsících odchází Tony Douglas z funkce výkonného ředitele nové letecké společnosti RIA. O jeho odstoupení informoval tento týden server Arabian Business s odkazem na své zdroje v saúdském investičním fondu PIF. Tony Douglas je zkušený britský manažér, který byl v letech 2018-22 šéfem společnosti Etihad Airways. Předtím byl ředitelem společnosti AD Ports, která provozuje přístavy a svobodné zóny v Abú Dhabí.

Tony Douglas na snímku z doby, kdy byl výkonným ředitelem Etihad Airways (foto: Etihad Airways)

RIA (zkratka Riyadh International Airlines) je pracovní název nové letecké společnosti, která je důležitou součástí plánů Saúdské Arábie na rozvoj letectví a zlepšení konektivity. Země v rámci plánů Vize 2030 chce v příštích osmi letech investovat do leteckého sektoru 100 miliard dolarů, přičemž nová aerolinie RIA by získala investici 30 miliard dolarů.

Očekává se, že RIA v brzké době oznámí velkou objednávku letadel. Vloni na podzim agentura Reuters informovala, že Airbus je v pokročilých fázích jednání o prodeji 40 letadel Airbus A350 určených pro nového dopravce. Na podzim saúdskoarabští představitelé poněkud překvapivě uváděli, že RIA zahájí lety do konce 2022.

Témata