SCAT Airlines spojí Prahu s kazašskou Astanou

07.03.2019 - Česká republikaLetecká společnost SCAT Airlines potvrdila, že otevře novou pravidelnou linku z Astany do Prahy. Nové spojení bude provozováno od 2. června dvakrát týdně, vždy ve čtvrtek a v neděli, letounem Boeing 737. Nová přímá linka do kazašského hlavního města Astany umožní cestujícím také pohodlný přestup na navazující lety do dalších měst v zemi, jako jsou například Almaty, Šymkent, Taraz, Oskemen nebo Pavlodar. Rezervovat letenky má být možné prostřednictvím webových stránek SCAT Airlines. Kazašský dopravce zatím ještě prodej letenek nezahájil.

SCAT Airlines je první provozovatelem letadel Boeing 737 MAX v zemích SNS (foto: SCAT Airlines)

„Spuštění pravidelných letů na lince z Prahy do Astany je výsledkem více než ročního vyjednávání, na kterém se kromě Letiště Praha podílely ambasády obou zemí a také agentura CzechTourism. Dlouhodobě sledujeme rostoucí potenciál Kazachstánu, jakožto jednoho z nejvýznamnějších trhů v rámci postsovětských zemí. Nové spojení bude využíváno primárně kazašskými turisty, nicméně předpokládáme, že napomůže ke zvýšení turismu také z České republiky a rozvoji vzájemné obchodní spolupráce,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Podle odhadů Letiště Praha nové spojení využije přibližně 24 tisíc cestujících za rok v obou směrech. „Jsme si jistí, že propojení hlavních měst České republiky a Kazachstánu bude velkým přínosem pro rozvoj cestovního ruchu obou zemí,“ řekl Vladimir Denisov, prezident SCAT Airlines.

Štítky