Ryanair znovuotevře základnu v severoirském Belfastu

08.07.2022 - EvropaNízkonákladová aerolinie Ryanair včera oznámila, že se v příští letní sezóně vrátí na letiště Belfast International a bude tu provozovat opět základnu. Od konce března bude irský dopravce na letišti bázovat dva své Boeingy 737.

„V době, kdy ostatní letecké společnosti omezují své letové řády a snižují počet svých zaměstnanců, s potěšením oznamujeme novou základnu na letišti Belfast International s 12 linkami a 2 letadly, což představuje investici ve výši 200 milionů dolarů a vytvoření více než 800 přímých a nepřímých pracovních míst,“ uvedl Jason McGuinness, obchodní ředitel Ryanair.

Oznámení nové základny společnosti Ryanair v Belfastu (foto: Ryanair)

Od konce března 2023 nabídne cestujícím lety z tohoto severoirského města do Alicante, Bergama, East Midlands, Edinburgu, Fara, Gdaňsku, Girony, Krakova, Londýna-Stanstedu, Malagy, Manchesteru a Paříže-Beauvais.

Jedná se v pořadí o třetí pokus společnosti Ryanair etablovat základnu v Belfastu. V letech 2007-10 měla základnu na Belfast City Airport, v roce 2016 pak otevřela základnu na letišti Belfast International. Jedním z důvodu posledního zrušení základny v Belfastu byla letecká daň (Air Passenger Duty) vybíraná od cestujících ve Velké Británii. Ta činí 13 liber, v příštím roce by však měla platit nižší sazba 6,50 liber pro vnitrostátní lety. Ryanair chce, aby tato daň byla úplně zrušena.

Díky nové základně Ryanairu nabídne letiště Belfast International cestujícím v příští letní sezóně pravidelné lety do více než 70 domácích a zahraničních destinací. Společnost Ryanair uvedla, že dosáhla dlouhodobé dohody s vedením Belfast International, jež podpoří budoucí růst společnosti na tomto letišti.

Témata