Ryanair založil Lauda Europe, sídlo má na Maltě

29.08.2020 - EvropaRyanair Holdings založil novou dceřinou společnost Lauda Europe, která sídlí na Maltě. Podle serveru Ch-Aviation by měl nový dopravce zahájit provoz již 13. září prvním letem z Palma de Mallorca do Memmingemu. Ryanair datum zahájení letů nepotvrdil a odkázal na svou dřívější tiskovou zprávu uvádějící, že nová aerolinie zahájí provoz do začátku zimní sezóny 2020/21. Lauda Europe v současnosti čeká na udělení osvědčení leteckého provozovatele (AOC) od maltského úřadu civilního letectví.

Lauda - Airbus A320 (foto: Lauda)

Nová letecká společnost Lauda Air má nahradit rakouskou aerolinii Lauda, od které převezme její letouny Airbus A320, se kterými bude zajišťovat provoz na linkách Ryanair. Převod letounů by měl být zahájen, jakmile nový dopravce získá AOC. Rakouský Lauda poté ukončí provoz a postupně i svou činnost.

Lauda jako jediná aerolinie holdingu Ryanair provozovala letouny Airbus A320. Ryanair kapitálově vstoupil do společnosti (tehdy Laudamotion) v březnu 2018, když získal 24,9% podíl. Na základě dohod s Niki Laudou svůj podíl v Laudamotion postupně navyšoval až v lednu 2019 získal 100 % akcií. Od března 2019 aerolinie operovala pod značkou Lauda.

Témata