Ryanair zahájil lety z Prahy do Varšavy

16.07.2021 - Česká republikaNízkonákladová aerolinie Ryanair dnes otevřela svou novou linku z Prahy do Varšavy. Linka na varšavské letiště Modlin bude provozována dvakrát týdně letouny Boeing 737. Irský dopravce oznámil tuto novou linku letos v polovině března. Zahájení letů se posunulo o dva týdny, původně společnost plánovala start linky 2. července.

Nové nízkonákladové lety do Varšavy budou z Prahy odlétat vždy v pondělí ve 13:25 a v pátek v 17:25. Odlety z Varšavy jsou v pondělí v 15:05 a v pátek v 15:45. Nová linka Ryanairu přináší výrazné zlevnění letenek mezi Prahou a Varšavou, které byly dosud na podstatně vyšší úrovni. Letový řád nové linky vybízí přímo k využití nové linky k víkendové návštěvě Varšavy. Samotné lety jsou zajišťovány letounem dceřiné společnosti Buzz, která spadá pod Ryanair Holdings.

Přivítání zahajovacího letu Ryanair na pražském letišti po příletu z Varšavy (foto: Letiště Praha)

Jak bylo zmíněno, linka směřuje na letiště Varšava-Modlin, což je druhé varšavské letiště, ze kterého v současnosti létá pravidelné linky jen Ryanair. Jedná se o vůbec první pravidelnou linku v historii z Prahy na toto letiště. Samotné letiště se nachází zhruba 40 kilometrů severozápadně od centra Varšavy. Spojení s centrem Varšavy je zajišťováno autobusovou linkou Modlin Bus, případně je možné se dostat z nedaleké železniční stanice vlakem na varšavské hlavní nádraží.

U příležitost zahájení provozu uvolnil Ryanair do prodeje letenky do Varšavy, jež začínají na ceně 549 korun. Letenky je možné rezervovat v rámci akce do nedělní půlnoci 18. července na webových stránkách ryanair.com.

Společnost Ryanair postupně obnovuje své pravidelné linky z Prahy. Letový řád pro léto 2021 nyní nabízí více než 100 letů týdně z Prahy do 30 destinací. Vedle evropských měst jako Londýn, Brusel, Milán či Řím společnost nabízí také linky do prázdninových destinací v oblasti Středozemního moře, například do Malagy, Palma de Mallorca, Zadaru, Bari, na Korfu a Rhodos.

Témata