Ryanair začne na podzim opět létat z Lince do Stanstedu

22.05.2024 15:20 - EvropaV rezervačním systému letecké společnosti Ryanair se objevilo s postupným nahráváním zimního letového řádu 2024/2025 i jedno spojení, které již v minulosti provozoval a přes pandemii ukončil. Vzhledem k blízkosti letiště v Linci toto spojení může zaujmout i některé obyvatele jihu Čech. Ryanair totiž podle údajů rezervačního systému plánuje od 28.října 2024 létat 2x týdně, v pondělky a pátky z rakouského Lince do Londýna-Stanstedu.

Na pondělky jsou plánovány odlety ze Stanstedu v 6:30 místního času, nazpět z Lince se pak má letět v 10:05. O něco příznivější jsou páteční odlety, kdy má Boeing Ryanairu odlétat ź Londýna v 8:25 místního času a nazpět z Horního Rakouska pak ve 12:00. Jednotná cena nabízených letenek na úrovni 77 euro za jeden směr svědčí spíše o tom, že tyto lety byly nahrány do systému poměrně nedávno a lze ještě očekávat úpravu jejich výše, včetně úpravy směrem dolů.

Tyto lety mohou cestující z hornorakouské metropole dobře kombinovat například se stávající nabídkou letů z Vídně, kdy jen Ryanair samotný plánuje létat z Vídně do Stanstedu až 4x denně a přitom mezi Lincem a letištěm Vídeň jezdí přímé Railjety v půlhodinovém taktu a jízdní dobou mezi 1hodina 40minut až 1hodina 55minut.

letiště v Linci, červen 2007 (autor: Christian Wirth Wirthi, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-3.0)

Témata