Ryanair začne létat mezi Prahou a Varšavou

16.03.2021 - Česká republikaNízkonákladová aerolinie Ryanair dnes oznámila otevření nové linky z Prahy do Varšavy. „S potěšením oznamujeme novou trasu Praha - Varšava Modlin, která bude zahájena 2. července 2021 v rámci našeho letového řádu na léto 2021,“ uvedla Olga Pawlonka, obchodní a marketingová manažerka Ryanair pro střední a východní Evropu.

(foto: Ryanair)

Nová linka bude provozována dvakrát týdně letounem Boeing 737-800 společnosti Buzz. Odlety z Prahy budou vždy v pondělí a v pátek v 16:50 s příletem na varšavské letiště Modlin v 18:05. Z Varšavy se bude letoun vracet ve 20:15 a v Praze přistane ve 21:30. Nová linka svým letovým řádem vybízí k prodlouženým víkendům ve Varšavě.

Ryanair již zahájil prodej letenek na novou linku. Rezervační systém na webu dopravce nabízí termíny až do 29. října 2021, kdy končí letní letový řád. Ceny jednosměrných letenek s malým příručním zavazadlem začínají na 877 korunách pro lety v září a v říjnu. V červenci a v srpnu stojí nyní jednosměrná letenka od 1057 korun. S palubním zavazadlem do 10 kilogramů a dalším malým zavazadlem jsou ceny o 625 korun vyšší. Zapsané zavazadlo do 20 kilogramů znamená navýšení ceny o 819 korun.

Nová linka je vůbec prvním pravidelným spojením z Prahy na varšavské letiště Modlin. Dřívější vojenská základna byla po uzavření v roce 2000 přeměněna na civilní letiště. V roce 2012 zde byl otevřen nový terminál pro odbavení cestujících a zahájeny první pravidelné linky. Letiště je určeno zejména pro lety nízkonákladových aerolinií. V současnosti jej využívá jen Ryanair a polský charterový dopravce Enter Air.

Terminál pro cestující na varšavském letišti Modlin (foto: Rado-NDM/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Letiště se nachází zhruba 40 kilometrů severozápadně od centra Varšavy. Spojení je zajištěno přímou autobusovou linkou Modlin Bus z letiště k Paláci kultury a vědy v centru Varšavy s dobou jízdy 55 minut. Rovněž je možné se dostat z letiště zdarma autobusem na nedalekou železniční stanici a odtud pokračovat vlakem na varšavské hlavní nádraží.

Štítky