Ryanair začne létat do Drážďan

12.04.2019 - EvropaNízkonákladová aerolinie Ryanair přidá od podzimu do své sítě německé Drážďany. S novým zimním letovým řádem 2019/20 společnost nabídne cestujícím novou linku spojující Drážďany s londýnským letištěm Stansted. Linka bude provozována třikrát týdně vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu letouny Boeing 737-800.

Historické centrum Drážďan (foto: cocoparisienne/Pixabay)

Se začátkem letního letového řádu Ryanair ukončil lety do Lipska, kam provozoval linku z londýnského letiště Stansted. Podle dřívějšího vyjádření mluvčího společnosti došlo k ukončení letů z obchodních důvodů. Do Lipska Ryanair přitom létal od roku 2011 a v minulosti Michael O'Leary uvedl, že by zde mohla vzniknout další základna společnosti.

Dá se tak říci, že Ryanair ve své nabídce vyměnil Drážďany za Lipsko. Saská metropole má vyšší potenciál v porovnání s Lipskem zejména z hlediska turistiky. Aktuálně nemají Drážďany přímé letecké spojení s žádným londýnským letištěm. V letech 2013-15 provozovala irská letecká společnost CityJet linku do Drážďan z London City Airport.

Ryanair - Boeing 737-800 (foto: Carlos Delgado/Wikimedia Xommons - CC BY-SA 3.0)

Od poloviny června bude létat do Drážďan také dceřiná společnost Lauda, která nabídne přímé lety do Palma de Mallorcy. Linka má být provozována denně letounem Boeing 737-800. Lauda bude přímými lety z Drážďan do Palma de Mallorcy konkurovat německé nízkonákladové společnosti Eurowings. Před několika dny Lauda oznámil, že linka do Palma de Mallorcy bude provozována i během zimního období.

Štítky