Ryanair začal prodávat letenky z Prahy do Katánie

14.07.2023 13:59 - Česká republikaV rezervačním systému letecké společnosti Ryanair se dnes objevila nabídka letů z Prahy do Katánie. Katánie, italsky Catania, je druhé největší město na Sicílii s 311 tisíci obyvateli. Leží na východní straně ostrova, na úpatí sopky Etna.

Přístav pro jachty a rybářské lode ve středu Katánie (foto: Bernhard_Schuermann/Pixabay)

Ryanair plánuje létat z Prahy do Katanie od zimního letového řádu, konkrétně od 31. října 2023 dvakrát týdně každé úterý a sobotu. V úterky jsou plánovány odlety z Prahy na 17:10, nazpět ze Sicílie má odlétat letadlo dceřiné společnosti Buzz ve 20:15. V soboty jsou pak lety plánovány z Prahy na 16:35, let zpět odlétá v 19:25. Cena jednosměrné letenky začíná aktuálně na 1499 korunách, přičemž za tuto cenu je k dispozici velké množství termínů. Jedná se však o letenky v tarifu Value s malým příručním zavazadlem. Za odbavené zavazadlo do 20 kilogramů si cestující připlatí 810 korun za každý směr.

Tyto lety se neobjevily v rezervačním systému Ryanairu náhodně. Souvisí s posilování pozic Ryanairu v Katánii ve snaze dostat nabídku tamních letů konkurenční společnosti Wizz Air pod tlak. Wizz Air například do Prahy dvakrát týdně taktéž v úterky a soboty již létá přes aktuální letní sezónu. Nově kromě Prahy bude Ryanair létat z Katánie také do Paříže-Beauvais a to sedmkrát týdně od 29. října. Navíc z Katánie Ryanair přidá od zimního letového další frekvence na linkách do Boloni (o 7 letů na 28 spojů týdně), Budapešti a Bukurešti (o 4 lety na 7 letů týdně), Frankfurtu-Hahnu (o 3 lety na 5 letů týdně), Sofie (o 2 lety na 4 lety týdně) a Varšavy-Modlinu (o 2 lety na 5 letů týdně).

Boeing 737-800 společnosti Ryanair vedle konkurenčního Airbusu A321 společnosti Wizz Air, květen 2022 (foto: Aron Szegedi/Wikimedia Commons - CC-BY-SA-2.0)

Témata