Ryanair umístí na základnu ve Vídni přes tuto zimu celkem 18 letadel

07.09.2023 08:20 - EvropaLetecká společnost Ryanair ve včerejším tiskovém prohlášení oficiálně představila plány na nadcházející zimní sezónu v rakouské metropoli. Oproti loňské zimě umístí na základnu do Vídně o jedno letadlo více. Celkem jich tu bude mít přes zimu bázováno 18. Ovšem aktuálně přes léto jich tu má umístěno dokonce 19.

V zimní sezóně tak bude Ryanair obsluhovat z Vídně 55 destinací, z toho dvě nové, které v loňské zimní sezóně z Vídně společnost nelétala. Jedná se o Treviso a Varšavu-Chopin. Treviso bude obsluhováno až 20x týdně, Varšava-Chopin 8x. Ovšem žhavé novinky obě destinace nejsou, neboť Ryanair je z Vídně zavedl již v aktuální letní sezóně.

Díky letadlu navíc tak bude Ryanair létat z Vídně během zimy spíše častěji na stávajících populárních linkách. Oproti loňské zimě tak narostou frekvence zejména do Atén, Londýna, na Maltu a do Milána. Letos si Ryanair klade za cíl přepravit ročně z Vídně přes 6,2 milionu cestujících a dále tak navýšit tržní podíl na vídeňském letišti z loňských 20 %.

Airbus A320 společnosti Lauda (dceřiné společnosti Ryanairu s největší základnou ve Vídni) a Boeing 737 společnosti Ryanair, červen 2021 (autor: Robot8A, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata