Ryanair ukončí linku z Berlína do Brna

29.11.2019 - Česká republikaNízkonákladové společnost Ryanair po roce provozu zastaví lety na lince z Berlína do Brna. „Tuto linku z Brna do Berlína-Schonefeld nebudeme od dubna 2020 provozovat,“ uvedlo tiskové oddělení Ryanair na dotaz Airways.cz. „Průběžně vyhodnocujeme každou z našich 2100 linek a sestavujeme letový řád založený na mnoha faktorech včetně dostupnosti základny, historického výkonu linky a poptávky na trhu,“ uvádí se dále ve vyjádření Ryanairu. Společnost dále potvrdila, že v letní sezóně 2020 bude pokračovat v provozu linek z Brna do Bergama a Londýna-Stanstedu.

Ryanair - Boeing 737-800 (foto: Carlos Delgado/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Ryanair zahájil lety mezi Brnem a Berlínem letos 2. dubna. Linka je od svého spuštění provozována dvakrát týdně vždy v úterý a v sobotu letounem Boeing 737-800. Jednalo se v pořadí o třetí linku společnosti do Brna. Rozhodnutí Ryanairu o zastavení provozu je poměrně překvapivé, poněvadž společnost dříve zahájila prodej letenek na tuto linku i na letní sezónu 2020. Nyní je poslední let plánován na 28. března 2020 a linka tak skončí s koncem platnosti zimního letového řádu 2019/20.

Letenky z Brna do Berlína jsou podle cenového kalendáře na webu Ryanair k dispozici za 256 Kč na celý prosinec včetně atraktivního období mezi Vánocemi a koncem roku (zdroj: ryanair.com)

O tom, že provoz linky nebyl pro Ryanair příliš atraktivní svědčí pohled do vyhledávače cen na webu společnosti. Prakticky na celé zimní období jsou jednosměrné letenky k dispozici za 259 Kč. V průběhu letního letového řádu společnost nabízela letenky v rámci prodejních akcí i za 129 Kč. Letenky z Berlína do Brna byly dlouhodobě nejlevnějšími v nabídce Ryanairu z německého hlavního města.

Témata