Ryanair spustí v lednu spojení Bratislavy a Lvova

13.11.2021 - EvropaPřestože o novém spojení Bratislavy a Lvova dosud oficiálně neinformovalo ani letiště Bratislava, ani Ryanair, v rezervačním systému irské nízkonákladové firmy je možné toto spojení od ledna 2022 již nalézt. Jen je nutné v rezervačním systému zadat místo jména Lvov ukrajinský název Lviv.

Létat má Ryanair letadlem operovaným Buzz v pondělí, pátek a neděli. Každý den jindy. Odlety v pondělí a neděle jsou plánovány z Bratislavy odpoledne po půl třetí, v pátek již ve 13:15. Odlet zpět ze Lvova je v pátek v 15:55 místního času, respektive v pondělí a neděli po páté hodině. Cena jednosměrné letenky začíná na 15 eurech.

Kromě tohoto spojení je v rezervačním systému nově udáváno i spojení do jiného letiště na Ukrajině - a to do 300 tisícového města Cherson na pobřeží Černého moře. Toto spojení je nabízeno z nedaleké Vídně také od ledna, a to 2x týdně ve čtvrtky a neděle. Město Cherson je nutno hledat v systému jako Kherson. Odlety z Vídně jsou brzo ráno v 6:40, nazpět odlétá letadlo v 10:15. Zajímavostí je, že se na trase mají střídat letadla Lauda Europe s letadly Buzz. Cena jednosměrné letenky začíná na 19 eurech.

Římskokatolická katedrála Nanebevzetí Panny Marie ve Lvově, leden 2017 (autor: Rbrechko, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata