Ryanair spustí sezónní linku Praha - Skiathos

18.11.2022 - Česká republikaNízkonákladová společnost Ryanair postupně přidává do svého rezervačního systému nové linky, kterými rozšíří svou nabídku v příští letní sezóně. Včera tak byl spuštěn prodej nové linky z Prahy na řecký ostrov Skiathos. Linka bude provozována od 2. června do 29. září 2023 dvakrát týdně, a to vždy v úterý a v pátek.

Odlety z ruzyňského letiště jsou naplánovány v úterky ve 14:35 a v pátky ve 12:05. Ze Skiathosu budou odlety vždy v úterý v 18:25 a v pátek v 15:55. Zveřejněný letový řád počítá s délkou letu 2 hodiny a 25 minut. Lety jsou k dispozici pro rezervaci na webu Ryanairu, v mobilní aplikaci a dalších distribučních kanálech této společnosti.

Aktuálně lze zpáteční letenky z Prahy na Skiathos pořídit za necelých tři tisíce korun při letu v září 2023 s malým příručním zavazadlem, které se musí vejít pod sedadlo. Se zapsaným zavazadlem do 20 kilogramů stojí zpáteční let lehce přes pět tisíc korun.

Centrem ostrova je stejnojmené město Skiathos ležící na východním pobřeží (foto: dimitrisvetsikas1969/Pixabay)

Ostrov Skiathos bude třetí destinací v Řecku, do které bude Ryanair v příští letní sezóně létat z Prahy. Společnost počítá rovněž se sezónními linkami na Korfu a Rhodos, které operovala v uplynulých letních sezónách. Spojení na Skiathos bylo dosud dostupné z Prahy prostřednictvím sezónních letů Smartwings.

Skiathos je malý ostrov (zhruba 12 kilometrů a šest kilometrů široký), který leží na severovýchodě Egejského moře zhruba pět kilometrů od řecké pevniny. Mezi zahraničními turisty se stal ostrov populárním v posledních letech díky svým plážím. Pláž Koukounaries s bílým pískem je řazena mezi nejhezčí řecké pláže. K dispozici je odpovídající turistická vybavenost od nabídky ubytování přes kavárny, taverny a noční kluby.

Mezinárodní letiště ve Skiathosu bylo uvedeno do provozu v roce 1972 a disponuje 1628 metrů dlouhou dráhou. Mezi spottery a fanoušky letectví je známé především díky nízko přelétávajícím letadlům při přistání nad silnicí podél pobřeží. Kvůli nedostatků místa totiž dráha začíná jen několik desítek metrů od silnice. Letiště tak bývá považováno za evropskou obdobu letiště Letiště Princezny Juliany na karibském ostrově St. Maarten.

https://www.youtube.com/watch?v=A95AAwGlyn0

Nízko přelétavající letadla na Skiathosu (zdroj: donprozento/YouTube)

Témata