Ryanair se vrátí do Rimini

23.11.2017 - EvropaStaronovou destinací v sítí Ryanair se stane od příštího roku italské letovisko Rimini. Po šestileté přestávce otevře tato nízkonákladová společnost hned tři nové spoje do Rimini. Bude se jednat o linky z litevského Kaunasu (1x týdně), Londýna-Stanstedu (2x týdně) a Varšavy-Modlinu (2x týdně). Provoz všech tří linek bude zahájen s novým letním letovým řádem koncem března a linky budou provozovány až do konce října.

Odbavovací hala pro cestující na letišti v Rimini (foto: Michele1978rimini/Wikimedia Commons - Public Domain)

Ryanair začal létat do Rimini v roce 2007, když otevřel první linku z East Midlands. V dalších letních sezónách přibyly linky z Londýna-Stanstedu, Frankfurtu-Hahnu, Stockholmu-Stavsty a také z Bristolu. Své lety do Rimini Ryanair ukončil na podzim 2012.

Letiště Federica Felliniho v Rimini slouží především zájemcům o letní dovolenou u Jaderského moře. Letiště leží jen 5 km od centra Rimini a 16 km od dalšího turisty vyhledávaného cíle, San Marina.

Rimini je známé svými písečnými plážemi (foto: RiminiCity/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Samotné letiště, jehož provoz je výrazně sezónní, prošlo v novém tisíciletí postupným růstem počtu cestujících. Ten dosáhl vrcholu v roce 2011, kdy letištěm prošlo 920 tisíc pasažérů. Poté následoval pokles, který vedl v říjnu 2014 ke krachu tehdejšího provozovatele a uzavření civilní části letiště. V následujícím roce, kdy se stala novým provozovatelem společnost AiRiminum a provoz byl znovuobnoven, letiště odbavilo jen 158 tisíc cestujících. Letos v červenci uzavřela AiRiminum s Ryanairem víceletou dohodu o partnerství, takže se dá očekávat, že k trojici nových linek přibydou postupně další.

Témata