Ryanair reaguje na pokles poptávky, v září a říjnu zredukuje kapacitu o pětinu

17.08.2020 - EvropaNízkonákladová aerolinie Ryanair dnes informovala, že v průběhu září a října sníží svou kapacitu o 20 %. Irský dopravce tímto krokem reaguje na znatelný pokles rezervací v posledních rezervací. Podle Ryanairu tento pokles souvisí s nejistotou vyvolanou počtem případů onemocnění covid-19 v některých zemích EU.

Ryanair - Boeing 737-800 (foto: Ryanair)

Společnost potvrdila, že většina redukce kapacity bude provedeno spíše snížením frekvence letů než uzavřením linek. Opatření má být zaměřeno na země jako jsou Španělsko, Francie a Švédsko, pro které jsou kvůli rostoucímu počtu případů koronaviru zaváděny restrikce ze strany jiných států. Ryanair rovněž počítá s omezením letů do Irska, které ukládá povinnost karantény pro návštěvníky z některých jiných zemí EU.

Cestující dotčených letů v průběhu září dostali dnes upozorňující e-mail s informací o dalším postupu. O rušení letů v říjnu budou pasažéři informováni později. Podle vyjádření mluvčího společnosti je testování na letiších a skutečné trasování, jak je prováděno v Německu a v Itálii, jedinou realistickou a přiměřenou metodou dohledu nad leteckým cestováním v rámci EU, která účinně omezuje šíření koronaviru.

Ryanair tento měsíc zvýšil počet letů na 60 % dřívější kapacity, v září pak společnost plánovala tuto kapacitu navýšit na 70 %.

Štítky