Ryanair prodává letenky na nové linky z Prahy do Itálie

1537826400 - Česká republikaNízkonákladová společnost Ryanair dnes zahájila prodej letenek na tři nové linky z Prahy do Itálie, které budou otevřeny na jaře příštího roku. V rezervačním systému na webu společnosti jsou dostupné nové lety do Bari, Benátek-Treviso a Pescary. Provoz do všech tří destinací bude zahájen 1. dubna 2019. Podle časů letů budou všechny linky obsluhovány letounem z pražské základny.


Boeing 737-800 společnosti přistává na ruzyňském letišti (foto: Alan Lebeda/Wikimedia Commons - GFDL 1.2)

Nejčastěji z nových linek bude Ryanair létat na letiště Treviso. Nová linka bude provozována čtyřikrát týdně a to vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli. Treviso je nízkonákladovými dopravci prezentováno jako alternativní letiště pro Benátky. Letiště leží 31 kilometrů severně od centra Benátek. V současnosti Praha nemá pravidelnou linku s tímto letiště. Od roku 2009 do letošního jara létala z Prahy do Trevisa nízkonákladová společnost Wizz Air. Předtím měla tuto linku v nabídce společnost SkyEurope Airlines.

Na lince do Bari bude Ryanair létat dvakrát týdně a to vždy v pondělí a v pátek. V současnosti létá mezi Prahou a Bari společnost Wizz Air, která nabízí tři lety týdně vždy v pondělí, ve středu a v pátek. Od nového zimního letového řádu má Wizz Air létat do Bari dvakrát týdně, v úterý a v sobotu. Letový řád Wizz Air dostupný na webu společnosti pro příští letní sezónu žádné lety na lince Praha – Bari neuvádí.


Nedaleko Pescary se nachází horské oblasti kraje Abruzzo (foto: Pixabay - CC0)

Nejzajímavější novinkou je Pescara ležící ve střední Itálii na břehu Jaderského moře. Ryanair nabízí nově dva lety týdně vždy v pondělí a v pátek. Místní letiště může být vstupním bodem pro pobyt u moře, ale také po cesty po kraji Abruzzo včetně národního parku Gran Sasso e Monti della Laga, kde se nacházejí nejvyšší části Apeninského pohoří.

Ceny jednosměrných letenek na nové italské linky se zatím pohybují v rozmezí od 1222 do 2100 korun. Lze očekávat, že ceny v rámci pravidelně opakující se akcí nabídne Ryanair i za nižší ceny.

Společnost Ryanair má zítra v Praze oznámit své novinky na pražském letišti pro letní sezonu 2019. Podrobnější informace o představených novinkách přineseme zítra.

Štítky