Ryanair přidává ve Vídni 14 automatů pro odbavení zavazadel

28.06.2023 12:00 - EvropaPodle tiskové zprávy letecké společnosti Ryanair došlo dnes na letišti ve Vídni ke zprovoznění čtrnácti samoobslužných „baggage drop-off / Gepäckaufgabe“ automatů, které mají cestujícím letícím s touto nízkonákladovou společností výrazně urychlit odbavení zavazadel. Dosud totiž cestující Ryanairu museli na vídeňském letišti použít služeb jedné ze dvanácti přepážek v Terminálu 1A, kde na ně čekal personál, který zavazadla k odbavení převzal. Tyto přepážky budou i nadále v provozu, ovšem lze očekávat, že díky novým samoobslužným automatům významně klesne doba čekání na odevzdání odbaveného zavazadla.

Terminál 1A vídeňského letiště určený pro odbavení nízkonákladových cestujících a jejich zavazadel, červenec 2014 (autor: FrontOffice, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

To je milá zpráva pro cestující na začátku letních školních prázdnin, které 30. června nezačínají pouze v České republice a na Slovensku, ale také v sousedním Rakousku a Maďarsku. Logicky se tak musí počítat v těchto dnech na letišti ve Vídni s větším počtem cestujících a delšími frontami, než je tomu obvykle.

Nové automaty mají umožnit samoobslužné odbavení zavazadel cestujícího za méně než dvě minuty. Ryanair, který ve Vídni za loňský rok přepravil přes 5,5 miliónů pasažérů, tak tímto krokem hodlá zvýšit komfort a atraktivitu své nabídky letů do 75 destinací, které aktuálně z Vídně nabízí.

Témata