Ryanair přidá z Bydhošti novou destinaci - Bristol

20.09.2022 - EvropaPodle dnešního tiskového prohlášení společnosti Ryanair, přidá společnost od zimního letového řádu do Bydhoště (polsky Bydgoszcz) pátou destinaci - Bristol. Létat se má z Bydhošti do Bristolu od 30.10.2022 1x týdně v pátek.

Z Bydhošti tak Ryanair nabízí v nadcházející zimní sezóně tyto spojení:

  • Birmnigham, 3x týdně,
  • Bristol, 1x týdně,
  • Dublin, 2x týdně,
  • Londýn-Luton, 3x týdně,
  • Londýn-Stansted, 4x týdně

Bydhošť má 339.000 obyvatel, jedná se o hospodářsky významné město v Polsku. Sídlí zde například výrobce vlaků PESA SA. U Bydhošti se nachází letiště Ignáce Jana Paderewského. Létá odtud kromě výše jmenovaných linek Ryanairu také LOT do Varšavy a sezónně do Krakova. V létě sem létaly Freebeird Airlines z Antalye. Před pandemií sem létala i Lufthansa z Frankfurtu. Tehdy vykazovalo letiště kolem 400.000 odbavených pasažérů ročně. Lufthansa ovšem dosud spoj do Frankfurtu neobnovila.

Bydhošť je vzdálena od největšího polského letiště Frédérica Chopina ve Varšavě 310km a 3 hodiny jízdy autem. O něco bližší je letiště Lecha Wałęsy ve Gdaňsku vzdálené 170km a 2 hodiny jízdy autem. Ještě blíže je též letiště v Poznani nebo Lodži, ovšem obě mají také s mnohem menší nabídku spojení než varšavské letiště.

Letiště v Bydhošti, červen 2012 (autor: Kazimierz Mendlik, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-3.0)

Témata