Ryanair letos v létě posílí i v Itálii

23.01.2024 21:00 - EvropaLetecká společnost Ryanair podle svých tiskových prohlášení v letošní letní sezóně dále zvyší svoji přítomnost v Itálii. Na svoji základnu v Římě-Fiumicinu umístí v létě další dvě letadla. Celkově jich bude na obou římských letištích letos v létě bázovat 17 kusů. Zároveň Řím spojí lety se sedmi novými destinacemi - s Dubrovníkem, Gdaňskem, Göteborgem, Lisabonem, Maltou, Paríží a Rigou.

Michael O Leary informuje o 7 nových destinacích, které letos v létě Ryanair zavede z Říma (zdroj: media kit Ryanairu)

Ještě více letadel a nových spojení však bude mít Ryanair v okolí Milána. Přes léto zde bude umístěno 31 letadel - 23 z nich na letišti Miláno-Bergámo a 8 na letišti Miláno-Malpensa. Miláno také nově spojí s deseti destinacemi - s Aténami, Beni Mellalem (město ve středním Maroku), Budapeští, Castellónem, Dubrovníkem, Paříží, Marrakéšem, Sarajevem, Skiathosem a Tallinnem.

Ovšem podle italského deníku Ansa se proslýchá, že by Ryanair měl otevřít toto léto též bázi i v Terstu na severovýchodě země a v Reggio Calabria u Messinského průlivu na jihu země, který odděluje pevninu a Sicílii. Michael O Leary na konrétní dotaz ohledně nových základen během tiskové konference v Miláně na tyto otázky nechtěl odpovídat, nicméně italští novináři zjistili, že za dva dny má právě do Kalábrie naplánovanou obchodní cestu.

Boeing 737-800 společnosti Ryanair na letišti Miláno-Malpensa, leden 2016 (autor: Anna Zvereva, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata