Ryanair posílí německé báze v Memmingenu, Karlsruhe a Weeze

16.12.2022 - EvropaIrská letecká společnost Ryanair představila tento týden letní letový plán z letiště Düsseldorf-Weeze. Toto letiště označované také jako Niederrhein Airport leží doslova na hranici s Nizozemím. Státní hranice je od něj vzdálena méně než 1 kilometr. Cestující z Nizozemí mají již dnes na letišti Weeze zhruba třetinový podíl. Jejích počty budou zřejmě v příštím roce narůstat, neboť Nizozemsko dramaticky zvýšilo k 1.1.2023 odletovou daň. Ta je v současnosti necelých 8 euro, od příštího roku však bude již činit necelých 30 eur (přesně 28,58 euro). Společnost Ryanair umístí na základnu ve Weeze v létě 2023 již čtvrté letadlo. Přidá 4 nové cíle - Asturii-Oviedo, Miláno-Bergámo, Pulu a Reus. Na dalších linkách díky nově bázovanému letadlu navýší Ryanair frekvence. Jedná se například o linky do Agadiru, Fara, Malagy, Trapani nebo Zadaru. Celkem bude Ryanair z Weeze v létě roku 2023 obsluhovat 31 různých destinací.

Tento týden oznámila společnost Ryanair také zprávy, které potěšily obyvatele v okolí letiště Karlsruhe/Baden-Badenu na jihozápadě Německa poblíž hranice s Francií. Oznámila, že na místní základnu přidá třetí letadlo, na deseti stávajících linkách do dovolenkových destinací přidá rotace a nově spustí linky do dalších dvou destinací. Konkrétně na Maltu a do Milána-Bergáma. Celkově tak bude Ryanair nabízet z Karlsruhe/Baden-Badenu týdně více než 170 letů do 23 různých destinací.

Současně oznámil Ryanair i plány na rozšíření nabídky spojů z Memmingenu. Ten leží na jihu Německa, 100km na západ od Mnichova, zhruba na půli cesty k Bodamskému jezeru. V Memmingenu má přibýt dokonce šest nových destinací, a to: Korfu, Krakov, Malta, Neapol, Valencie a Tuzla. Celkem bude Ryanair provozovat přes 160 letů týdně a létat z Memmingenu do 28 destinací. Ryanair má na bázi v Memmingenu umístěna celkově 3 letadla.

Boeing společnosti Ryanair na letišti v Karlsruhe, září 2008 (autor: Grzegorz Jereczek, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata