Ryanair oznámil rekordní expanzi v Praze

26.09.2018 - Česká republikaNízkonákladová aerolinie Ryanair oznámila dnes na tiskové konferenci rekordní rozšíření letů z ruzyňského letiště. Společnost přidá na pražské letiště další dva Boeingy 737-800, takže jejich celkový počet vzroste na čtyři letouny. Ryanair zároveň zveřejnil letový řád na letní sezónu 2019, který obsahuje rekordní rozšíření letů. Společnost nabídne cestujícím příští léto lety hned do 15 nových destinací (čtyři z nich budou operovány poprvé v zimním letovém řádu). 


Ryanair - Boeing 737-800 (foto: Letiště Praha)

Ryanair bude nově létat z Prahy do Ammánu (2x týdně), Bari (2x týdně), Benátek-Trevisa (4x týdně), Billundu (3x týdně), Bournemouthu (2x týdně), Goteborgu (2x týdně), Kodaně (denně), Marrakéše (2x týdně), Marseille (2x týdně), Paříže-Beauvais (3x týdně), Pescary (2x týdně), Pisy (3x týdně), Rigy (3x týdně), Stockholmu (3x týdně) a Zadaru (2x týdně). Společnost tak bude provozovat příští léto z Prahy celkem 30 linek se 131 odlety týdně.


Obchodní ředitel Ryanair David O'Brian s bannerem na nové linky z Prahy (foto: Ryanair) 

David O’Brian, obchodní ředitel Ryanair, na tiskové konferenci uvedl, že rozšíření provozu společnosti bude znamenat vytvoření až 1200 pracovních míst. Společnost by měla na linkách z/do Prahy přepravit až 2,1 milionů cestujících ročně, což znamená navýšení o 23 procent. Podle dat společnosti OAG byl Ryanair v letošní letní sezóně podle počtu nabízených sedadel třetím největším dopravcem na ruzyňském letišti (po Travel Service a ČSA).

Tiskové konference se zúčastnil také předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř, který uvedl: „Vítáme rozhodnutí letecké společnosti Ryanair rozšířit počet nabízených letů z Prahy v období letního letového řádu 2019, zejména pak zavedení letů do nových destinací Billund, Bournemouth, Pescara a Zadar, se kterými v současné době pravidelné přímé letecké spojení z Prahy neexistuje.“


Zajímavou novinkou v nabídce linek Ryanair z Prahy je přímořské letovisko Bournemouth ležící na jižním pobřeží Anglie (foto: csiziistvan/Pixabay - CC0)

Letenky na nové linky jsou již v prodeji prostřednictvím webových stránek Ryanair. Ceny jednosměrných letenek začínají nyní zhruba na 1200 korunách. Dá se očekávat, že společnost nabídne letenky do nových destinací v rámci některé ze svých akcí za nižší ceny. Ryanair rovněž u příležitosti rozšíření provozu spustil na svém webu slevovou akci na linky z Prahy na podzimní a zimní období.


Boeing 737-800 přistává na dráze ruzyňského letiště (foto: letiště Praha)

Témata