Ryanair otevře základnu v Kodani

22.08.2023 22:00 - EvropaIrská letecká společnost Ryanair v dnešním tiskovém prohlášení oznámila, že v prosinci otevře novou základnu. Bude umístěna na letiště do Kodaně, kam Ryanair umístí zprvu dvě letadla. Jedná se v pořadí o druhou základnu Ryanairu v Dánsku. Tu první již Ryanair provozuje z Billundu.

Společně s otevřením základny se v Dánsku mohou těšit na nová spojení Ryanairu, a to do Düsseldorfu-Weeze, Fara, Paříže-Beauvais a Varšavy-Modlinu. Kromě toho dojde k navýšení na stávajících 20 spojích, včetně spoje do Prahy. Od 3.prosince ji bude Ryanair provozovat 3x týdně namísto původně na zimu plánovaných dvou rotací týdně (aktuálně přes tuto letní sezónu létá Ryanair na této trase 5x týdně). Největší navýšení frekvencí ovšem čeká z Kodaně destinace jako je Gdaňsk, Bergamo a Malaga.

Již před tímto oznámením držel Ryanair v Kodani třetí největší tržní podíl, hned po společnosti SAS a Norwegianu. Je zřejmé, že aktuální finanční problémy společnosti SAS jsou jedním z důležitých motivů proč se Ryanair rozhodl založit novou bázi právě v Kodani.

Boeing 737-800 společnosti Ryanair na letišti v Kodani, květen 2016 (autor: Bene Riobó, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata