Ryanair otevře novou bázi v Lotyšsku

29.04.2021Letecká společnost Ryanair oznámila, že v zimní sezóně 2021-2022 otevře v lotyšském hlavním městě Riga svoji novou bázi. Umístí zde dvě letadla a otevře 16 nových spojů. Ryainair chce nově z Rigy létat do Aarhusu (Dánsko, 3 spoje týdně), Bristolu (Velká Británie, 2), Budapešti (Maďarsko, 3), Gothenburgu (Švédsko, 3), Krakowa (Polsko, 2), Kyjeva (Ukrajina, 2, je předmětem schválování leteckými úřady), Lvova (Ukrajina, 2, taktéž předmětem schvalování), Malagy (Španělsko, 2), Memmingenu (Německo, 2), Varšavy-Modlinu (Polsko, 5), Palerma (Itálie, 2), Paříže-Beauvais (Francie, 2), Říma-Ciampina (Itálie, 3), Sandefjordu (Norsko, v blízkosti Osla, 4), Hahnu (Německo, 2) a Trevisa (Itálie, 2).

Letenky je možné zakoupit na stránkách Ryanairu do 1. května 2021 za zaváděcí ceny. Lety má operovat Buzz - dceřiná společnost patřící Ryanairu. Ryanair investuje do nové báze 200 miliónů eur. V Rize vznikne 60 nových pracovních míst. Kromě toho otevřel Ryanair také rezervační systém již i na léto 2022.

Podle analytiků se založením báze Ryanairu-Buzzu v Rize jedná o přímý útok na tamního dopravce AirBaltic, který má v Rize svoji hlavní základnu. AirBaltic oznámil na letošní léto z Rigy 3 nové destinace směřující na turisty - Kos v Řecku, Pisa v Itálii a Valencie ve Španělsku.

Boeing Ryanairu (EI-DAP) a polské dcery Buzz (SP-RSX) na letišti ve Vroclavi, únor 2020 (foto: Vasyatka1, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata