Ryanair otevře dalších 14 spojení z Londýna

01.09.2021 - EvropaIrská nízkonákladová společnost Ryanair oznámila na zimní sezónu 2021-22 nová letecká spojení z Londýna. Posílí především na své největší bázi ve Stanstedu, odkud bude dle firemní tiskové zprávy nově od listopadu létat do 7 nových destinací. Jedná se o tato města a frekvence od listopadu: Helsinky (Finsko, denně), Oradea (Rumunsko, 2x týdně), Stockholm-Västerås (Švédsko, denně), Tampere (Finsko, 2x týdně), Trapani (Itálie, Sicílie, 2x týdně), Treviso u Benátek (Itálie, 2x denně) a Záhřeb (Chorvatsko, denně).

Ryanair rovněž posílí na letišti v Londýně-Lutonu, odkud plánuje létat na Fuerteventuru (Španělsko, Kanárské ostrovy, 2x týdně), Gran Canarii (Španělsko, Kanárské ostrovy, 2x týdně), Grenoble (Francie, 1x týdně od konce prosince), Neapole (Itálie, denně), Shannonu (Irsko, 4x týdně) a Turína (Itálie, 1x týdně od ledna 2022). Z londýnského letiště Gatwick přidá Ryanair lety do španělské Malagy, které budou provozovány šestkrát týdně.

Boeing společnosti Ryanair na letišti v Lutonu, prosinec 2009 (foto: Jtpr92, Wikimedia Commons, CC-SA-BY-4.0)

Pokud se na toto oznámení Ryanairu podíváme podrobněji, ne všechny výše uvedené destinace jsou pro Ryanair úplně nové. Například do Oradey nebo Stockholmu-Västeråsu létá Ryanair ze Stanstedu již nyní, v letní sezóně. Stejně je tomu u Fuertaventury z Lutonu. Ryanair totiž uvádí jako nové i ty destinace zimního řádu, které dosud létal jen přes letní sezónu.

Co se však dále z aktuální tiskové zprávy Ryanairu o jeho letech z Londýna nedozvíme, je to, že od zimní sezóny Ryanair zcela opouští londýnské letiště Southend. Z něj nyní Ryanair létá do Alicante (Španělsko, 5x týdně), Barcelony-Reus (Španělsko, 2x týdně), Brestu (Francie, 2x týdně), Bukureště (Rumunsko, 3x týdně), Corfu (Řecko, 3x týdně), Fara (Portugalsko, 3x týdně), Malagy (Španělsko, 5x týdně) a Palmy de Mallorcy (Španělsko, denně). Tyto lety nejsou vypsány ani na zimní ani na další letní sezónu. Nutno však dodat, že z jiných londýnských letišť do těchto destinací Ryanair již létá. Z Gatwicku, Lutonu i Stanstedu obsluhuje Alicante a Malagu. Z Lutonu a Stanstedu létá Ryanair do Fara. "Pouze" ze Stanstedu již Ryanair obsluhuje Palmu de Mallorcu, Corfu, Bukurešť a Barcelonu-Reus. Navíc do Barcelony létá Ryanair z Londýna jak na hlavní letiště El Prat, tak i na další alternativní letiště Barcelona-Girona. Jedinou destinací, kterou Ryanair z Londýna zřejmě podle dat v rezervačním systému úplně opustí je francouzský Brest.

Témata