Ryanair omezí na zimu své aktivity v Berlíně

13.10.2022 - EvropaIrská letecká společnost Ryanair dnes oznámila, že na zimní sezónu 2022-23 plánuje omezit svoji přítomnost v Berlíně. Namísto 9 bázovaných letadel bude mít Ryanair na základně v Berlíně letadel jen 7. V porovnání se zimní sezónou před pandemií tak nabídne Ryanair z Berlína o 40 % menší sedačkovou kapacitu a o 19 destinací méně. Celkově však bude Ryanair v zimě obsluhovat přímými lety z Berlína celkem 41 destinací. Důvodem redukce aktivit v Berlíně jsou prý podle Ryanairu vysoké poplatky, které za odbavení letadel tamní letiště požaduje. Podobný důvod stál za uzavřením základny ve Frankfurtu nad Mohanem a přesunutí tamních aktivit na levnější letiště Frankfurt-Hahn. Naopak na letišti Lipsko-Halle a Norimberku Ryanair letos své aktivity v Německu rozšiřoval.

Michael O'Leary na fotce k dnešnímu tiskovému oznámení společnosti Ryanair (zdroj: Ryanair)

Za tímto dnešním tiskovým prohlášením je třeba zejména hledat záměr společnosti Ryanair zatlačit přes veřejnost na představitele letiště, neboť to již trpí značnou redukcí aktivit konkurenčního dopravce easyJet. Při podrobném rozpisu změn vůči aktuální letní sezóně nejsou rozdíly již tak výrazné. Posuďte sami:

Oproti letošní letní sezóně z Berlína v zimě zcela skončí: Alicante, Atény, Heraklion, Chania, Ibiza, Lucemburk, Korfu, Kos, Rhodos, Zadar.

Redukce frekvencí oproti nabídce v letní sezóně jsou vidět z Berlína v zimě na linkách do Benátek-Treviso (6x týdně místo 1 letu denně), Boloni (2x týdně místo jednoho letu denně), Bukurešti (3x místo 4x týdně )Catanie (2x místo 3x týdně), Edinburghu (4x týdně místo 7x týdně), Fara (2x místo 5x týdně), Krakova (2x místo 3x týdně), Lisabonu (4x místo 6x týdně), Madridu (3x týdně místo 5x), Marseille (2x místo 4x týdně), Milán-Malpensa (5x týdně místo 7x týdně), Porto (3x místo 4x týdně), Sofie (3x místo 5x týdně), Soluň (4x místo 6x týdně), Valencie (2x místo 3x týdně), Vilnijusu (2x týdně místo 4x týdně).

Naopak od 30.10.2022 začne Ryanair nově létat z Berlína do Banja Luky (2x týdně), Fueartaventury (3x týdně) a Lanzarote (2x týdně). Do Marrakéše navýší frekvence ze dvou letů týdně na lety 3, do Manchesteru bude létat denně místo 2x týdně, do Rigy dojde k navýšení ze 6 letů na 7 letů týdně, do Tel Avivu navýší ze 4 letů týdně frekvence na 5 letů týdně. Do Tenerife-jih navýší místo 2 letů týdně frekvence na 5x týdně.


Boeing společnosti Ryanair na letišti v Berlíně-Brandenburku, listopad 2016 (autor: Luigi Mengato, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata