Ryanair neobnoví v létě 2023 některé spoje. Například z Prahy do Billundu a do Varšavy.

21.12.2022 - Česká republikaK zavedení nových letů neváhají letecké společnosti vydávat tiskové zprávy s fotkami a popisem kolik pracovních míst díky nové linkce vznikne. Pokud se ovšem stávající linka zruší nebo neobnoví, pak o této situaci letecké společnosti většinou v tiskových zprávách nijak neinformují. Letecká společnost Ryanair není vyjimkou. Z rezervačního systému společnosti lze nyní vyčíst, že nemá v létě roku 2023 v plánu již dříve zmiňované obnovení linky Vídeň-Košice. To samé platí též i pro spoje Varšava-Košice a Varšava-Praha. Z Prahy dále neobnoví v létě 2023 ani spoj do Billundu.

Ze zahraničních letišť dobře dostupných z některých částí Česka a Slovenska také neobnoví některé z dříve provozovaných letů. Ve Vídni se jedná kromě Košic také o lety na Menorku a do Suceavy. V Budapešti zase končí Kaunas, Kolín nad Rýnem/Bonn, Krakov, Lappeenranta, Riga a Turín. V Krakově končí kromě zmiňované Budapešti také lety do Pisy.

Z Prahy nabízí Ryanair ve svém rezervačním systému aktuálně 33 destinací, z Bratislavy 23, z Košic 4, z Brna 2 a z Ostravy a Pardubic jednu destinaci. Z blízkých letišť za hranicemi Česka a Slovenska je nabídka Ryanairu již ovšem podstatně větší. Z Vídně nabízí Ryanair aktuálně 90 destinací, z Krakova 81, z Budapešti 59, z Vratislavi 41, z Norimberku 31, z Katovic 18 a Drážďan 2 destinace.

Boeing 737-800 společnosti Ryanair na letišti v Praze, leden 2010 (autor: Alan Lebeda, Wikimedida Commons, GFDL-1.2)

Témata