Ryanair: hlasujte pro Evropu, hlasujte pro nízké ceny letenek

14.05.2024 13:55 - EvropaNízkonákladová aerolinie Ryanair spustila minulý týden kampaň na podporu voleb do Evropského parlamentu. Kampaň odstartoval na bruselském letišti šéf společnosti Michael O’Leary. Cílem kampaně je pobídnout občany členských států EU k účasti v těchto volbách. Letadlo Ryanair bylo opatřeno nálepkou se sloganem „Hlasujte pro Evropu, hlasujte pro nízké ceny letenek“.

Start evropské kampaně na bruselském letišti International (foto: Ryanair)

Ryanair v tiskové zprávě uvedl, že obrovský rozmach nízkonákladových letů v EU by nebyl možný bez jednotného trhu a deregulace letecké dopravy, která podle společnosti osvobodila občany EU od státem vlastněných vlajkových dopravců. Díky tomu mohly vzniknout a expandovat společnosti jako Ryanair, easyJet, Wizz Air, Jet2 a další. To umožnilo podle společnosti širokou dostupnost levných cen letenek a rozvoj cestovního ruchu i v okrajových státech Evropy.

Podle tiskové zprávy Ryanairu se společnost domnívá, že je nezbytné, aby občané členských států EU přišli k evropským volbám, které se budou konat ve dnech 6. až 9. června, a dali tak najevo svou podporu jednotnému trhu EU a dalšímu růstu a rozvoji nízkonákladového létání.

„Nízkonákladová letecká doprava je jedním z největších úspěchů jednotného trhu EU. Brexit však ukázal, že tyto svobody a výdobytky mohou být ztraceny,“ řekl Michael O'Leary při startu kampaně.

Témata