Ryanair chce létat do Alžírska

26.03.2019 - EvropaLetouny nízkonákladové aerolinie Ryanair by mohly od podzimu nově přistávat v Alžírsku. Nízkonákladová aerolinie totiž minulý týden získala na základě své žádosti od italského úřadu civilního letectví ENAC přepravní práva pro lety z Bergama do Alžíru. Podle dokumentu zveřejněného na stránkách úřadu může Ryanair na této lince létat od 1. října 2019 čtyřikrát týdně. Společnost přidělení práv nekomentovala, očekává se, že zahájení letů do Alžíru oznámí později.

Pobřeží Středozemního moře v Alžíru (foto: Damien Boilley/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Vstup Ryanair na linky do Alžírska by přinesl zlevnění letů. Jedinou nízkonákladovou aerolinií, která létá do hlavního města Alžíru je v současnosti španělská společnost Vueling. Letiště v Bergamu nemá v současnosti pravidelné spojení s Alžírem. Na milánské letiště Malpensa létá třikrát týdně s Boeingem 737-600 společnost Air Algerie.

V případě zahájení letů by se Alžírsko stalo v pořadí 40. státem, do kterého Ryanair létá. Alžírsko není jedinou zemí, kam by Ryanair mohl v brzké době zavést své lety. Nedávno se údajně dostala do hledáčku této společnosti také Arménie, kde Ryanair údajně jednal s místnímu úřady o zahájení letů.

Témata