Ryanair bude odebírat udržitelné palivo SAF od Neste Holland

20.04.2022 - EvropaNízkonákladová společnost Ryanair dnes oznámila uzavření dohody s Neste Holland o dodávkách udržitelného paliva SAF. Tato firma pokryje svými dodávkami paliva se 40% podílem SAF třetinu letů společnosti na mezinárodním letišti v Amsterdamu. Ryanair aktuálně létá na Schiphol jen dvě pravidelné linky, a to z Dublinu a z Malagy.

(foto: Ryanair)

Podle společnosti tato směs snižuje emise skleníkových plynů o 60 %. Ryanair chce dosáhnout nulové emise do roku 2050. V loňském roce se Ryanair dohodl s Trinity College Dublin na vytvoření výzkumného centra udržitelného letectví.

„Těšíme se na rozšiřování našeho partnerství se společností Neste, protože pracujeme na dosažení našeho cíle, do roku 2030 provozovat 12,5 % letů poháněných SAF,“ řekl Thomas Fowler, ředitel Ryanair pro udržitelnost.

Viceprezident společnosti Neste pro Evropu, Jonathan Wood, uvedl, že jeho firma podpoří Ryanair svým produktem Neste MY Sustainable Aviation Fuel. Podle něj je Neste lídrem v přechodu na SAF a v současnosti investuje do zvýšení výrobních kapacit SAF, tak aby v příštím roce produkoval 1,5 milionu tun SAF ročně. Podle Wooda je Ryanair prvním dopravcem létajícím na krátkých linkách, který bude v Amsterdamu odebírat od Neste udržitelné palivo SAF.

Témata