Ryanair bude nově létat z Varšavy i z letiště Frédérica Chopina

25.01.2023 - EvropaV dnešní tiskové zprávě informuje společnost Ryanair, že v letní sezóně bude nejen létat z Varšavy-Modlinu, ale nově též i z letiště Frédérica Chopina.

Sice v porovnání s 56 destinacemi, které Ryanair nabízí z Modlinu, je nabídka letů do 5 destinací z Chopinu spíše symbolická, ale tento krok může do budoucna signalizovat, že by Ryanair rád více konkuroval polskému LOTu, a to dokonce i přímo na jeho hlavní základně.

Od 26.března tak nabídne Ryanair z Varšavy-Chopinu následující destinace:

  • Alicante, 4x týdně od 29.3.,
  • Brusel-Charleroi, 3x týdně od 27.3.,
  • Palma de Malloca, 4x týdně od 26.3.,
  • Paphos, 1x týdně od 31.3.,
  • Vídeň, 4x týdně od 26.3.,

S podivem je právě posledně zmiňovaná Vídeň. Neboť včera zveřejněná tisková zpráva o nových destinací z Vídně byla uvedena jako konečná a destinaci Varšavu-Chopin nijak nezmiňovala. Zřejmě už Ryanair vyrostl do velké společnosti, kde se občas koordinace tiskových prohlášení ne vždy stoprocentně povede. Nutno ovšem podotknout, že na sousední letiště ve Varšavě-Modlinu nabízí Ryanair z Vídně lety denně a tak Varšava z Vídně v tomto ohledu novou destinací opravdu není.

Boeing 737-800 společnosti Ryanair na letišti ve Varšavě-Modlinu, červenec 2019 (autor: Anna Zvereva, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata