Ryanair bude létat z Prahy na Mallorcu

18.02.2019 - Česká republikaNízkonákladová společnost Ryanair oznámila v pátek otevření nové linky z Prahy do Palma de Mallorca. Irský dopravce bude spojení provozovat od 4. června 2019 jednou týdně vždy. Odlety linky FR8300 z Prahy budou vždy v úterý ve 14:45 s příletem do Palma de Mallorca v 17:25. Zpět bude letoun Ryanair startovat v 18:00 a na ruzyňském letišti přistane ve 20:40.

Boeing 737-800 společnosti Ryanair startuje z ruzyňského letiště (foto: Letiště Praha)

Na trase mezi Prahou a Palma de Mallorcou v tradičně létají Smartwings. Český dopravce bude ve vrcholné letní sezóně létat po většinu dnů dvakrát denně, o sobotách počítá až se čtyřmi denně. Je tedy zřejmé, že Ryanair zatím nebude pro Smartwings zatím vážnější konkurencí na těchto letech.

Letenky na novou linku do Palma de Mallorca jsou od pátku v prodeji prostřednictvím webových stránek Ryanair.com. Ceny jednosměrných letenek z Prahy začínají aktuálně na 1896 Kč za lety v průběhu září. Palma de Mallorca je pořadí již 31. destinací společnosti Ryanair operovanou z ruzyňského letiště. Připomeňme, že s novým letním letovým řádem společnost rozšíří svou nabídku letů z Prahy o 16 nových destinací.

Katedrála Panny Marie v Palma de Mallorca (foto: © Thomas Wolf, www.foto-tw.de - CC BY-SA 3.0 DE)

Témata