Ryanair bude létat z Prahy do Košic a Pafosu

27.06.2020 - Česká republikaRyanair v pátek oznámil otevření dvou nových linek z Prahy, kterými rozšíří nabídku letního letového řádu 2020. Od srpna nabídne společnost lety z Prahy do slovenských Košic a Pafosu na Kypru. Obě linky budou provozovány dvakrát týdně letouny Boeing 737-800 pro 189 cestujících.

Boeing 737-800 společnosti Ryanair na letišti v Košicích (foto: Letisko Košice)

Letenky na obě nové linky prodává Ryanair od čtvrtečního večera prostřednictvím svého webu. Jednosměrné letenky do Košic začínají na 792 Kč, do Pafosu pak na 684 Kč. Letenky jsou v prodeji jen do konce října, tedy konce platnosti letního letového řádu.

Zahájení letů z Prahy do Košic je překvapivé, na této trase tradičně létají ČSA. V porovnání s Českými aeroliniemi, které nabízejí jednosměrnou letenku za cenu od 2367 Kč, je Ryanair výrazně levnější. Cena ČSA však zahrnuje přepravu palubního zavazadla standartní velikosti.

Mezi Prahou a kyperským Pafosem pravidelná linka dosud nikdy nelétala. Nová linka tak rozšiřuje stávající spoje na Kypr, které dosud mířily jen do Larnaky, o nový cíl a zpřístupňuje návštěvníkům západní část ostrova. Připomeňme, že nízkonákladová společnost Wizz Air tento týden oznámila zahájení letů na nové lince z Prahy do Larnaky.

Témata