Qatar Airways už nepočítá s lety do Argentiny

26.08.2020 - Asie & AustrálieSpolečnost Qatar Airways se rozhodla zcela stáhnout z argentinského trhu. Katarský dopravce nepočítá s tím, že by v dohledné době létal do Buenos Aires. Společnost se tak připojí k Emirates, LATAM a Air New Zealand, které přistoupily dříve ke stejnému kroku.

Boeing 777-200LR společnosti Qatar Airways (foto: Aero Icarus/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Qatar Airways zahájily pravidelné lety do Argentiny v roce 2010. Do vypuknutí pandemie koronaviru byla linka z Dauhá provozována denně s mezipřistáním v São Paulu. Společnost spojení obsluhovala letouny Boeing 777-200LR. S lety do brazilského São Paula společnost počítá i nadále.

Rozhodnutí společnosti dopadne na místní zaměstnance v Buenos Aires. O práci má přijít zhruba dvacítka pracovníků, kteří pracovali zejména na kancelářských pozicích.

Argentinská vláda kvůli pandemii koronaviru pozastavila v dubnu všechny vnitrostátní a mezinárodní lety s cestujícími a uzavřela hranice. V červenci došlo k obnovení několika linek do Buenos Aires, nicméně tyto spoje jsou určeny pouze pro argentinské rezidenty, aby se mohli vrátit do země. Širší obnovení osobních letů je plánováno na 1. září 2020.

Témata