Qatar Airways přidá třetí destinaci ve Vietnamu

07.09.2018 - Asie & AustrálieLetecká společnost Qatar Airways oznámila zahájení pravidelných letů do Danangu. Nová linka z Dauhá bude provozována od 19. prosince 2018 čtyřikrát týdně. Odlety z Dauhá budou vždy v pondělí, úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Zpáteční lety z Da Nangu jsou naplánovány na pondělí, středu, pátek a sobotu. Na lince bude létat Boeing 787 Dreamliner pro 254 cestujících, přičemž 22 sedadel bude v business class a dalších 232 míst v ekonomické třídě.


Večerní panorama Da Nangu (foto: Pixabay - CC0)

Da Nang je po Ho Či Minově Městě a Hanoji v pořadí třetí destinací Qatar Airways ve Vietnamu. Danang se nachází ve středním Vietnamu na pobřeží Jihočínského moře a s téměř 1,5 milionem obyvatel je pátým největším městem a třetím největším přístavem ve Vietnamu. Samotný Danang je známý svými písečnými plážemi, Mramorovými horami a může být výchozím bodem pro návštěvu zachovalého historické města Hoi An či starobylého královského sídla Hue.

Nová linka do Danangu má dobrou návaznost lety Qatar Airways z/do Prahy a představuje tak vhodnou možnost, jak do tohoto vietnamského města cestovat. Qatar Airways jsou prvním dopravcem z oblasti Perského zálivu, který nabídne přímé lety do Danangu.


Qatar Airways - Boeing 787 Dreamliner (foto: Gerry Stegmeier/Wikimedia Commons - GFDL 1.2)

Qatar Airways létají do Vietnamu od roku 2007, kdy otevřely pravidelnou linku do Ho Či Minova Města. V roce 2010 přidaly do své sítě jako druhý cíl hlavní město Hanoj. V současnosti společnost nabízí dva lety denně do Hanoje a deset letů týdně do Ho Či Minova Města. Prostřednictvím partnerství s leteckou společností Vietjet nabízí Qatar Airways přípojné lety do dalších měst ve Vietnamu.

Štítky