První let Eurowings Discover směřoval do Mombasy a na Zanzibar

25.07.2021 - EvropaV sobotu večer odstartoval z mezinárodního letiště ve Frankfurtu let 4Y134, kterým společnost Eurowings Discover zahájila svůj provoz. Airbus A330-200 pilotovaný kapitánem Wolfgangem Raebigerem, který je zároveň výkonným ředitelem nové aerolinie, směřoval do Mombasy v Keni a na ostrov Zanzibar v Tanzanii.

Posádka prvního letu Eurowings Discover na frankfurtském letišti (foto: Eurowings)

Nová aerolinie, která je součástí Lufthansa Group, se zaměřuje na dálkové lety do dovolenkových destinací. Společnost obdržela 16. června od německého leteckého úřadu LBA osvědčení leteckého dopravce potřebné pro zahájení letů.

Eurowings Discover má ve své flotile zatím tři Airbusy A330-200, které létají v konfiguraci pro 270 cestujících. Kabina každého z nich je rozdělena do tří tříd, přičemž 22 sedadel je v business class, 31 v premium economy a 217 míst v ekonomické třídě.

Nová společnost chce nabídnout produkt zacílený na turisty cestujících do dovolenkových destinací. V ceně letenky je tak zahrnuto občerstvení a nealkoholické nápoje podávané na palubě letadla. Cestující v business class si mohou vybírat zdarma i alkoholické nápoje, v premium economy je pak v ceně nabídka piva a vína. Ve všech třídách bude zdarma nabídka filmů, televizních pořadů, hudby a časopisů, které si pasažéři mohou zdarma pustit nebo prohlédnout na vlastním zařízení.

https://twitter.com/KenyaAirports/status/1419178165604323329

V ekonomické třídě si může cestující rezervovat letenky ve třech různých tarifech, které se liší zejména zavazadly, možností refundace a připisováním mil. Nejnižší tarif Economy Light zahrnuje jen příruční zavazadlo do 8 kilogramů, ve všech vyšších tarifech je již zapsané zavazadlo do 23 kilogramů. V nejvyšším Economy Flex může pasažér zcela refundovat letenku.

Po zahájené lince do Mombasy a na Zanzibar plánuje Eurowings Discover od 9. srpna létat do Punta Cana v Dominikánské republice a od 10. srpna do Windhoeku v Namibii. Další novou destinací se od 30. září stane Las Vegas a od 1. října ostrov Mauricius. Se začátkem platnosti zimního letového řádu 2021/22 zahájí Eurowings Discover lety na ostrov Barbados, do Cancunu v Mexiku, Varadera na Kubě a do Montego Bay na Jamajce.

Zahájení provozu nové linky Eurowings Discover na Zanzibaru (foto: Lufthansa)

Kromě toho společnost od listopadu nabídne z Frankfurtu také kratší lety. Jedná se o linky na ostrovy Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote a Tenerife, dále do Marrákeše v Maroku a do Hurgády a Marsa Alam v Egyptě. V letní sezóně 2022 bude Eurowings Discover také létat z mnichovského letiště.

Nabídka letů Eurowings Discover je zcela integrována do sítě Lufthansa Group. Letenky tak lze rezervovat nejen prostřednictvím webu Eurowings, ale také Lufthansy či Swiss v kombinaci s lety těchto společností. Z Prahy je již nyní možné rezervovat letenky do Mombasy, Zanzibaru a dalších plánovaných destinací ve spojení s letem Lufthansy do Frankfurtu.

https://twitter.com/eurowings/status/1418850943496454144

Témata