Eurowings Discover přidá od března 2022 dálkové lety z Frankfurtu ale i z Mnichova

22.05.2021 - EvropaJiž letos v létě má dceřiná společnost Lufthansy, Eurowings Discover, zahájit dálkové linky z Frankfurtu zaměřené na turistickou klientelu. Vyhrazeny má na to zatím tři Airbusy A330. Cílem je konkurovat společnosti Condor, které se na tomto segmentu trhu ve Frankfurtu daří prosperovat. Původně zahájila Lufthansa tento projekt v červnu 2020 pod názvem Ocean, v lednu 2021 jej přejmenovala na Eurowings Discover. IATA kód společnosti je 4Y, avšak jméno Ocean zůstalo součástí kódu ICAO, který zní OCN. Původně měla společnost Eurowings Discover začít létat až v zimní sezóně 2021-2022, avšak Lufthansa nyní její start ve Frankfurtu uspíšila již na konec července 2021. V plánu má společnost mimo jiné létat již v létě 2021 z Frankfurtu do Keni (Mombasa) a do Tanzánie (Zanzibar). Protože společnosti Eurowings Discover zatím nebyla udělena licence AOC, budou prozatím její lety nabízeny v rezervačním systému pod kódem Lufthansy.

Vizualizace Airbusu A330 v barvách společnosti Eurowings Discover (zdroj: Lufthansa)

Původně plánovala společnost Eurowings Discover obsluhovat z Frankfurtu od zimní sezóny 2021-2022 destinace na Barbadosu, Dominikánské republice, Jamajce, Kubě, Mexiku a Namibii. Nově od zimní sezóny má mít Eurowings Discover vyhrazeny kromě tří dálkových Airbusů A330 také tři Airbusy A320, které jsou vhodné na krátké a střední tratě. Všechny mají být umístěny ve Frankfurtu. Lze jen spekulovat do kterých destinací tato letadla společnost využije. Lze očekávat přes zimu turisty oblíbené Kanárské ostrovy, případně jiné oblíbené destinace v severní Africe či na Blízkém východě. Je zřejmé, že zimní letový řád společnosti bude ještě upřesněn. Na letní sezónu roku 2022 však společnost již tento týden oznámila z Frankfurtu celkem čtyři nové destinace: Fort Meyrs, Panama City, Salt Lake City a Kilimandžáro. Tyto lety bude možné rezervovat na stránkách Lufthansy již od 26. května.

Od března 2022 hodlá Eurowings Discover zahájit též dálkové lety do typických turistických destinací rovněž z Mnichova. Společnost plánuje dva lety týdně z bavorské metropole na letiště v Punta Cana v Dominikánské republice a na letiště Cancún v Mexiku. Navíc má operovat linku z Mnichova i do Las Vegas v USA, a to rovněž dvakrát týdně. Rovněž všechny tyto nově oznámené lety z Mnichova budou nabízeny v rezervačním systému Lufthansy od 26. května. Ovšem na rozdíl od Frankfurtu neplánuje společnost v Mnichově v roce 2022 bázovat svá dálková letadla. Celá flotila Eurowings Discover má zatím mít svou základnu ve Frankfurtu.

Témata