Eurowings Discover pozastavil lety do Krugerova národního parku

18.03.2023 - EvropaNěmecká dovolenková aerolinie Eurowings Discover pozastavila své lety z Frankfurtu na jihoafrické letiště Mbombela, které se nachází v těsné blízkosti Krugerova národního parku. Lety byly zahájeny jako sezónní 15. listopadu 2022 a s provozem se počítalo až do 25. března. Linka byla provozována třikrát týdně Airbusy A330-300 s mezipřistáním ve Windhoeku.

Eurowings Discover - Airbus A330-200 (foto: MarcelX42/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Podle dat serveru Flightradar24 se poslední let uskutečnil již koncem ledna. Mluvčí společnosti uvedla pro německý server Aerotelegraph, že lety byly pozastaveny až do odvolání, poněvadž poptávka nesplnila původní očekávání. Jednalo se o jediné přímé letecké spojení z Evropy na toto letiště.

Eurowings Discover místo toho posiluje své linky z Frankfurtu do Windhoeku a do Victoria Falls, které jsou provozovány celoročně. V letním období bude společnost vypravovat do Windhoeku až deset letů týdně a do Victoria Falls tři lety týdně. Eurowings Discover je jediným evropským dopravcem, který na letiště ve Victoria Falls pravidelně létá.

Témata