První Boeing 737 MAX polského LOTu je již ve Varšavě

04.12.2017 - EvropaV sobotu odpoledne přistál na varšavském letišti Frédérica Chopina první Boeing 737 MAX 8 (SP-LVA) polského LOTu. Stalo se tak po 11-ti hodinovém dodávacím letu z továrního letiště Renton v Seattlu a po mezipřistání na Islandu. Ještě před přistáním letoun provedl nízký průlet nad ranvejí varšavského letiště. Letecká společnost LOT poprvé představí nový letoun v pondělí 4. prosince na pravidelné lince do Londýna.


První Boeing 737 MAX 8 polského LOTu startuje z letiště v Rentonu (foto: Boeing Co.)

„Jsme hrdí na to, že jsme jedním z prvních dopravců na světě s moderním letounem Boeing 737 MAX na krátkých a středně dlouhých trasách,“ uvedl Rafal Milczarski, šéf LOT Polish Airlines. „Jsme již jednou z nejrychleji rostoucích evropských leteckých společností a jsem si jistý, že tento velký krok kupředu nám pomůže dosáhnout našich cílů zvýšit efektivitu provozu a zlepšit naše služby,“ dodal dále Milczarski.


Průlet nad dráhou a první přistání ve Varšavě (zdroj: LOT Polish Airlines/YouTube)

Nový letoun bude létat v konfiguraci pro 186 cestujících, přičemž kabina je rozdělena do třech tříd: business class, premium economy a ekonomické třídy. Sedačky jsou tenké v tmavě modré barvě, přičemž na zadní straně každé sedačky je zásuvka a USB přípojka. Interiér kabiny odpovídá konceptu Boeing Sky Interior, který byl použit poprvé u letadel Dreamliner.

©malinowskiaviation

Zveřejnil(a) LOT Polish Airlines dne 3. prosinec 2017

Dodaný letoun je první z šesti Boeingů 737 MAX 8 pronajatých u leasingové společnosti Air Lease Corp. (ALC). Druhý letoun má létat od 1. ledna 2018 na pravidelné lince LOTu do Madridu. Třetí stroj má pak být dodán v průběhu jara příštího roku. Dodávka letadel Boeing 737 Max má být dokončena v květnu 2019.

©W. Zaręba

Zveřejnil(a) LOT Polish Airlines dne 3. prosinec 2017

©M. Kwasowski

Zveřejnil(a) LOT Polish Airlines dne 3. prosinec 2017

Tomáš Hampl


Štítky: