První Airbus A350 pro novou aerolinii World2Fly se ukázal v plných barvách

04.04.2021 - EvropaAirbus A350-900 určený pro španělskou leteckou společnost World2Fly opustil v těchto dnech lakovnu Airbusu v Toulouse a ukázal se v plných barvách nové aerolinie. World2Fly založil španělský touroperátor Iberostar Group, který se řadí mezi největší touroperátory a provozovatele hotelů na světě.

První Airbus A350 v barvách nové španělské aerolinie World2Fly

Nová aerolinie má létat ze Španělska a Portugalska s klienty cestovní kanceláře do turistických cílů zejména v Karibiku a Střední Americe. Prvními destinacemi budou Punta Cana v Dominikánské republice, Havana na Kubě a Cancun v Mexiku, kam plánuje World2Fly létat od června z Madridu. O měsíce později mají být zahájeny lety také z Lisabonu. V únoru management World2Fly dále požádal americké ministerstvo dopravy o povolení létat do USA.

S vlastní aerolinií chce být Iberostar Group méně závislý na jiných leteckých společnostech. Vedle A350 si World2Fly zajistil jeden starší Airbus A330-300, který dříve létal u španělské Air Europa. V příštím roce plánuje World2Fly převzetí druhého A350.

World2Fly - Airbus A350-900 (foto: Airbus)

Témata