Připravený catering byl zkažený, British Airways objednaly u KFC kbelíky

26.07.2023 21:45 - EvropaCestující letu BA252 společnosti British Airways byli značně překvapeni podávaným jídlem na palubě. Místo rozdávání obvyklého menu procházeli stevardi a stevardky uličkami s papírovými kyblíky se smaženými kuřecími kousky z fastfoodového řetězce KFC. Informaci jako první přinesl server One Mile at a Time.

Let BA252 odlétá z mezinárodního letiště Providenciales na souostroví Turks a Caicos a pokračuje do Nassau na Bahamských ostrovech, kde má mezipřistání. Před odletem Boeingu 777 z Providenciales se zjistilo, že připravený catering nebyl správně chlazen a veškeré jídlo tak muselo být zlikvidováno. Protože společnost nechtěla kvůli přípravě nového cateringu zdržet odlet o několik hodin, rozhodla se zaimprovizovat. Objednala v Nassau u KFC kbelíky s kuřecími kousky, které měly být připraveny do příletu do Nassau.

Vzhledem k času dodání byla restaurace schopna připravit jen omezené množství kuřecích kousků. Během mezipřistání na Bahamách si posádka připravené občerstvení převzala. Na záběrech na sociálních sítích je vidět, jak palubní personál prochází uličkami a z kbelíků s logy KFC kleštičkami servíruje na papírové tácky kuřecí kousky. Vzhledem k omezenému množství, dostal údajně každý cestující jen jeden kousek kuřete, a to včetně byznys třídy.

Z příspěvků na sociálních sítích je zřejmé, že samotní cestující z podávaného občerstvení nebyly příliš nadšeni. Palubní personál rozdal cestujícím poukázky jako kompenzaci za to, že nebylo podáváno obvyklé palubní občerstvení.

(ilustrační foto: Pixabay)

Témata