Prezident KLM se stane novým šéfem indického low-costu Indigo

18.05.2022 - EvropaPieter Elbers, současný prezident a generální ředitel společnosti KLM Royal Dutch Airlines, který na své funkce rezignuje k 1. červenci 2022, na podzim zamíří pracovně do Indie. Dnes bylo oznámeno, že se od 1. října 2022 ujme řízení nízkonákladové aerolinie IndiGo, která je v současnosti největší indickou leteckou společností. V nové funkci nahradí dosavadního ředitele Ronojoye Dutta, který odstoupí ke konci září.

Nynější prezident a generální ředitel KLM Pieter Elbers (foto: KLM)

V lednu letošního roku představenstvo KLM rozhodlo, že Pieteru Elbersovi neprodlouží smlouvu na třetí funkční období s tím, že odstoupí ze své funkce k 1. květnu 2023. Minulý měsíc pak KLM oznámily, že novou prezidentkou a generální ředitelkou společností se stane Marjan Rintel, dosavadní ředitelka nizozemských drah. Současně bylo oznámeno urychlení odchodu Elberse, a to již k 1. červenci 2022.

Pieter Elbers začal pracovat v KLM v roce 2022 a propracoval se na provozního ředitele a od roku 2014 se stal prezidentem a generálním ředitelem. Po oznámení jeho odchodu se objevily komentáře a spekulace, proč Elbersovi nebylo prodlouženo jeho angažmá v KLM. Podle všeho snahou akcionářů je posunout skupinu Air France-KLM k užší spolupráci. V tomto směru bylo mezi Air France a KLM v posledních letech napětí. Elbers odváděl dobrou práci v KLM a byl také velmi oblíben u zaměstnanců, nicméně spíše vystupoval proti užší spolupráci obou společností.

Zajímavé je v souvislosti s novým postem Elberse také poslední oznámení KLM o uzavření code-sharingu právě s IndiGo. Díky této spolupráci budou moci cestující KLM rezervovat letenky do 16 nových destinací v Indii.

Témata