Praha má opět letecké spojení s Manchesterem

02.09.2021 - Česká republikaNízkonákladová aerolinie easyJet obnovila v pondělí 30. srpna pravidelné lety mezi Prahou a Manchesterem. Na ruzyňském letišti po 18. hodině přistál Airbus A320 registrace G-EZUC. Do konce října plánuje britský dopravce létat dvakrát týdně vždy v pondělí a v pátek.

S novým zimním letovým řádem je od konce října plánováno navýšení počtu letů na čtyři týdně, vedle pondělí a pátku bude easyJet z Prahy do Manchesteru létat také ve středu a v neděli. Další navýšení počtu letů předpokládá společnost se začátkem letního řádu 2022, kdy od konce března 2022 chce létat na lince každý den.

EasyJet - Airbus A320 (foto: Laurent Errera/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

K obnovení pravidelných letů mezi Prahou a Manchesterem došlo po téměř roce. Podle záznamů serveru Flightradar24 byly lety easyJet na lince přerušeny koncem září 2020. Poté společnost vypravila z Manchesteru do Prahy jen jeden let a to 7. prosince 2020.

EasyJet obnoví příští týden další tři pravidelné linky do Prahy. Od 6. září bude opět létat na linkách z Milána-Malpensy a Neapole. Od 10. září bude k dispozici opět spojení s britským Bristolem.

Témata