Požár etiopského Dreamlineru na Heathrow

12.07.2013 - EvropaNa londýnském letišti Heathrow došlo dnes odpoledne okolo 16:30 místního času k požáru letounu Boeingu 787 společnosti Ethiopian Airlines. Letoun registrace ET-AOP přiletěl do Londýna brzy ráno a do večerního odletu byl odstaven na stojanku mimo prostory terminal pro cestující. Letoun byl prázdný a tak si incident nevyžádal žádná zranění. Britská televize ITV přinesla snímky Boeingu 787 obklopeného požárními vozy. Kolem letounu jsou viditelné zbytky požární pěny. Mluvčí letiště Heatrow uvedl, že k požáru došlo na palubě letadla.

Kvůli incidentu pozastavilo letiště na několik desítek minut všechny přílety a odlety. Nyní je již obnoven plný provoz letiště. V reakci na poslední problem Dreamlineru začaly rychle klesat akcie Boeingu na burze v New Yorku. Během krátké chvíle ztratily vice než šest procent své hodnoty.

Potíže měl dnes rovněž další Dreamliner britské společnosti Thomson Airways. Letoun letící na lince z Manchesteru do Sanfordu na Floridě se vrátil z preventivních důvodů zpět. Letoun bezpečně a bez problemů přistál na letišti v Manchesteru.

Štítky