Portugalský Hi Fly bude provozovat A380

27.08.2017 - EvropaLetecká společnost Hi Fly bude provozovat od příštího roku dva starší Airbusy A380. Informaci přinesl letecký server Ch-Aviation.com s odvoláním na šéfa HiFly Paula Mirpuriho. Hi Fly se zaměřuje na chartery a lety formou ACMI pro jiné dopravce. První A380 má portugalská aerolinie začít provozovat během prvního čtvrtletí 2018.

A380 v barvách Airbusu (ilustrační foto: H. Gousse/Airbus SAS)

Formálně má být převzetí A380 oznámeno v říjnu, kdy bude zveřejněn i zákazník, pro kterého budou letouny provozovány. Oba Airbusy A380 mají létat v konfiguraci pro 560 cestujících při uspořádání kabiny do dvou tříd.

Pro německý server Aerotelegraph.com šéf HiFly dále uvedl, že letoun bude létat na trzích, kde je potřeba vysoká kapacita a nedostatek letištních slotů. Zatím není jasné, kdo byl předchozím provozovatelem obou letounů. Dosud se rozhodly letouny A380 vyřazovat společnosti Malaysia Airlines a částečně Singapore Airlines.

Pronájem obou letadel je dobrou zprávou z hlediska možnosti uplatnění A380 na trhu použitých letadel. Dosud žádný dopravce nejevil zájem o A380, které mají být vyřazovány.

Témata