Polský LOT otevřel novou linku do Dublinu

29.08.2020 - EvropaLetecká společnost LOT Polish Airlines zahájila koncem minulého týdne lety na nové lince z Varšavy do Dublinu. Spojení bude provozováno do konce letního letového řádu čtyřikrát týdně letounem Embraer 195 pro 108 cestujících. V zimním období 2020/21 má být linka obsluhována většími Boeingy 737-800 pro 186 cestujících.

Zahajovací let LOTu na letišti v Dublinu (foto: LOT)

Odlety linky LO299 z Varšavy jsou vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli ve 14:35 s příletem do Dublinu v 16:35. Zpáteční let z irského hlavního města startuje v uvedené dny v 17:50 a na varšavském letišti Frederica Chopina přistává ve 21:50.

Podle viceprezidenta LOTu byla Rafała Milczarského byly přímé lety do Dublinu důležitým bodem při rozvoji západoevropské sítě LOTu. „Vzhledem k velkému počtu Poláků žijících v Irsku byla naše přítomnost v této zemi jen otázkou času. Dnes můžeme našim krajanům nabídnout nejpohodlnější způsob cestování do Dublinu přímo z hlavního letiště ve Varšavě,“ uvedl Milczarski.

Cílením na point to point cestující bude však LOT přímo konkurovat Ryanairu. Ten létá z Varšavy do Dublinu osmkrát týdně s odlety z letiště Modlin. Dá se očekávat, že LOT bude muset bojovat s irským dopravcem zejména cenově.

V minulosti zajišťoval spojení mezi polskou a irskou metropoli také irský Aer Lingus. Spojení otevřené v roce 2004 bylo ukončeno začátkem roku 2018 z ekonomických důvodů.

Témata