Polský LOT bude mít code-sharing s Jetblue Airways

08.10.2023 13:14 - EvropaLetecká společnost LOT Polish Airlines oznámila uzavření dohody o code-sharingu s americkým dopravcem JetBlue Airways. Dosud obě společnosti spolupracovaly v rámci interlingu. Díky nové code-sharingové dohodě nabídne LOT ještě v průběhu zimní sezóny 2023/24 rozšířené možnosti spojení.

(foto: LOT Polish Airlines)

Cestující obou společností budou moci na letech mezi Polskem a Spojenými státy moci cestovat po celé trase s jednou letenkou s jednotnými pravidly pro zavazadla a tarifními podmínkami. Při rezervaci letenek budou cestujícím nabídnuty návazné lety do amerických měst s optimálními časy přestupů.

Cestující polského LOTu budou moci díky dohodě pod kódem LO na jedné letence pokračovat po příletu do Spojených států návaznými lety Jetblue do dalších amerických měst, například do Atlanty, Bostonu, Las Vegas, Orlanda či Washingtonu.

Naopak cestující Jetblue se pod svým kódem dostanou transatlantickými lety LOTu do Varšavy, code-sharing také budou moci využít při letech do Krakova a Řešova.

Letenky na lety LOTu a JetBlue Airways mají být k dispozici během několika týdnů ve všech distribučních kanálech polského dopravce.

Témata