Policie ČR dostala další vrtulník H135

19.12.2019 - Česká republikaZačátkem prosince Letecká služba Policie ČR uvedla do služby nový vrtulník H135 (dříve Eurocopter EC135) registrace OK-BYI. „Jde o nejmodernější vrtulník ve své kategorii,“ uvedl policejní prezident Jan Švejdar. "V závislosti na situaci a počasí vrtulník vzlétá několikrát denně."

Nový vrtulník letecké služby

Nový p?ír?stek do letecké policejní rodiny. ?íkají jí Ivanka ????

Gepostet von Policie ?eské republiky am Freitag, 6. Dezember 2019

Nový policejní vrtulník H135 (zdroj: Policie ČR/Facebook)

Letecká služba Policie ČR již provozovala osm vrtulníků rodiny H135, které poskytují podporu jednotkám Policie ČR a Integrovanému záchrannému systému ČR. V roce 2018 byla flotila modernizována novými kamerovými a COM/NAV systémy od společnosti Airbus Helicopters.

Dietmar Strohofer, obchodní manažer Airbus Helicopters pro Evropu, řekl: „Společnost Airbus je potěšena, že i nadále stavíme na našem partnerství. Jsme vděční a hrdí, že si Letecká služba Policie ČR vybrala další stroj H135, aby se připojil k vaší flotile policejních vrtulníků.“

Dodaný vrtulník H135 je nejnovější a nejmodernější verze rodiny H135. K dispozici jsou inovativní technologie pro policejní mise, má zvýšenou maximální vzletovou hmotnost na 2 980 kg, což vede ke zvýšení užitečného zatížení. Stroj je vybaven skleněným kokpitem Helionix, čtyřosým autopilotem, výkonným elektrooptickým kamerovým systémem a novou generací výkonného vyhledávacího světla.

Pro vrtulníky H135 je zcela uzavřený ocasní rotor, tzv. Fenestron. Výhodami je vyšší bezpečnost na zemi, tak i ve vzduchu v komplikovaném prostředí. Další výhodou je nižší hlučnost díky vyššímu počtu listů ocasní vrtule. V současnosti používá vrtulníky H135 přes 300 zákazníků v 60 zemích pro širokou škálu misí včetně pohotovostních lékařských služeb, policejních, firemní přepravy či vojenského výcviku.

Štítky