Nový low-cost REDjet představil první linky

24.04.2011 - Latinská AmerikaREDJet jsou nově chystané nízkonákladové aerolinie z karibského ostrova Barbados. Společnost v uplynulých dnech oznámila cíle prvních svých spojů. První linkou mělo být od 8. května spojení Barbadosu s Port of Spain. Zahájení letů je však podle aktuálních informací ohroženo, poněvadž úřady Trinidadu a Tobago dosud neudělily REDjet patřičná povolení a vyzvaly společnost, aby okamžitě zastavila propagaci nové linky. Za tímto rozhodnutím stojí pravděpodobně ochrana domácího dopravce Caribbean Airlines, pro kterého by REDjet mohly být nepříjemnou konkurencí. Původně společnost plánovala 13 letů týdně do Port of Spain operovaných letouny MD-82.

REDjet - McDonnell Douglas MD-82 (foto: REDjet)

Dalšími plánovánými linkami je spojení Barbadosu a Georgetownu v Guyaně. Linka má být otevřena 11. května provozována čtyřikrát týdně. Na stejný den je plánováno zahájení letů do Kingstonu na Jamajce. Linka bude provozována třikrát týdně. Flotila REDjet má sestávat ze dvou letadel McDonnell Douglas MD-82, které dříve létaly u American Airlines. Kabina letadel bude mít v jedné třídě 149 míst pro cestující.

Letouny REDjet na letišti Grantley Adams na Barbadosu (foto: REDjet)

Společnost REDjet, která se označuje za prvního nízkonákladového dopravce v Karibiku, založil irský byznysmen Ian Burns. Společnost uvedla, že ceny letenek na jejich linkách budou začínat 9,99 amerických dolarů bez příslušných daní. Za nejnižší cenu by podle Burnse mělo být prodáváno 15 procent letenek. Přestože většina letenek bude dražších, přinese vstup REDjet na trh výrazný pokles letenek na linky, na kterých bude létat. Ceny letů mezi jednotlivými karibskými ostrovy jsou v současnosti poměrně vysoké a většinou pohybují se v řádu stovek dolarů.

Témata