Nový kanadský ultra low-cost Canada Jetlines přivítal první cestující

23.09.2022 - USA & KanadaPo několika odkladech zahájila včera provoz nová kanadská nízkonákladová aerolinie Canada Jetlines. První let zajištěný letounem Airbus A320 odstartoval ve čtvrtek z Toronta a zamířil do Calgary. Na palubě prvního letu vedle vedení aerolinie cestovala řada novinářů i další pozvaní hosté. Po přistání na letišti v Calgary pak ještě proběhlo slavnostní otevření nové linky.

Jetlines Canada bude zatím létat jen na této jedné lince z Toronta do Calgary. Ta bude do konce tohoto měsíce provozována dvakrát týdně, od začátku října pak třikrát týdně. Oproti původním plánům se jedná o změnu. Ještě v polovině srpna společnost počítala s tím, že bude létat z Toronta do Winnipegu a dále také do Monctonu, města s necelými 80 tisící obyvatel v provincii Nový Brunšvik na východě Kanady.

Společnost zatím má jen jeden Airbus A320, který létá v konfiguraci pro 174 cestujících. Letoun registrace C-GCJL byl pronajat od leasingové společnosti Jackson Square Aviation a aerolinie jej převzala již vloni. S dodáním druhého A320, které je plánováno na prosinec, se očekává další rozšíření provozu. Do konce příštího roku chce Canada Jetlines mít již sedm letadel a v roce 2025 pak celkem patnáct letadel.

Jediný letoun Airbus A320 nové společnosti Canada Jetlines (foto: Canada Jetlines)

Před několika dny požádala společnost americké ministerstvo dopravy (DoT) o schválení pro lety do Spojených států. Canada Jetlines ve své žádosti uvedla, že chce otevřít linky z Kanady na Floridu. V tomto směru společnost sází také na spolupráci s cestovními kancelářemi.

Canada Jetlines chce konkurovat ostatním dopravcům především nízkými cenami letenky. V segmentu ultra low-cost jsou v Kanadě však již zavedeny společnosti Flair Airlines a Swoop. Začátkem letošního roku pak zahájila lety společnost Lynx Air, která sází také na nejnižší ceny letenek. Prosadit se tak bude pro Canada Jetlines značně těžší a bude zejména záležet, jak se odliší od svých konkurentů a jaké další výhody nabídne cestujícím.

Témata