Nový australský low-cost Bonza má první letadlo, Boeing 737 MAX

02.08.2022 - Asie & AustrálieNízkonákladová aerolinie Bonza Airlines koncem minulého týdne převzala své první letadlo. Jedná se o Boeing 737 MAX 8 registrace VH-UJT, který po přeletu ze Seattlu s mezipřistáními na Havajských ostrovech a Fidži přistál v neděli na australském letišti Sunshine Coast.

„Jsme nadšeni, že můžeme přivítat náš první letoun 737 MAX na letišti Sunshine Cost,“ uvedl Tim Jordan, ředitel Bonza Airlines, s tím že letouny 737 MAX umožní společnosti nabídnout cestujícím nízkonákladové lety s vysokou úrovní komfortu.

První Boeing 737 MAX společnosti Bonza přistává na letišti Sunshine Coast (foto: Bonza)

Společnost Bonza se nyní připravuje na zahájení letů s cestujícími, jež je plánováno na polovinu září. Zatím však stále nemá osvědčení leteckého přepravce od australského úřadu civilního letectví. Před plánovaným zahájením provozu by měla mít společnost ve své flotile tři Boeingy 737 MAX.

V první fázi plánuje Bonza provozovat 27 linek, které budou spojovat 17 letišť ve východní části australského kontinentu. Společnost sází na to, že většina linek bude nových bez konkurence jiných dopravců. Cestující mají přilákat zejména nízké ceny letenek, které mají být nižší až o 40 % v porovnání s konkuencí. Provozní základny bude mít Bonza na letištích v Melbourne a Sunshine Coast.

Bonza Airlines - Boeing 737 MAX 8 (foto: Bonza)

Společnost Bonza založilo vloni na podzim několik bývalých manažerů australské aerolinie Virgin Blue. Financování poskytla firma 777 Partners, jež vlastní většinový podíl. Tato americká investiční společnost vlastní také kanadskou ultra low-cost aerolinii Flair Airlines.

(foto: Bonza Airlines)

Témata